Platinum Equity przejęło Farnese Vini z NB Renaissance

8 marca 2021

Fineurop Soditic był doradcą finansowym amerykańskiej firmy private equity Platinum Equity przy przejęciu Farnese Vini od NB Renaissance Partners, rodziny współzałożyciela pana Sciottiego i innych udziałowców mniejszościowych.

Pan Sciotti ponownie zainwestował wraz z Platinum Equity i pozostaje Prezesem, aby poprowadzić Spółkę do kolejnego etapu rozwoju.

Spółka:

Farnese Vini

Transakcja:

Przejęcie

Sektor:

Branża spożywcza

Data:

31 marca 2020

Kraj:

Włochy

Działalność:

Produkcja i dystrybucja win

Założona w Ortona (Abruzja) w 1994 roku przez grupę przedsiębiorców winiarskich pod kierownictwem Valentino Sciottiego i Filippo Baccalaro, Farnese jest wiodącą włoską winiarnią butikową, produkującą i dystrybuującą wysokiej jakości wina z sześciu południowych i środkowych regionów Włoch do ponad 80 krajów na całym świecie. za pośrednictwem importerów i dystrybutorów. Spółka generuje 97% przychodów poza Włochami. Jej główne rynki to Niemcy, Szwajcaria, Kanada, Holandia, Belgia i Japonia. Farnese prowadzi sprzedaż zarówno do kanałów on-trade (restauracje, winiarnie, hotele), jak i off-trade (sieci handlowe). Farnese odnotował w 2019 r. Przychody w wysokości ponad 76 mln euro, z czego 97% wygenerował eksport, a marża EBITDA wyniosła około 23%. Grupa UniCredit zapewniła finansowanie na przeprowadzenie przejęcia. Umowa, która stanowi drugą inwestycję Platinum Equity we Włoszech, pozwala firmie na dalszy rozwój organiczny i poprzez potencjalne przejęcia.

 

Wszystkie transakcje