Stanisława Świst-Zawada

Radca prawny

Czytaj więcej

Radca prawny z kilkunastoletnim doświadczeniem w kompleksowej obsłudze prawnej zakładów ubezpieczeń. Przez ponad 15 lat pełniła rolę dyrektora departamentu prawnego i compliance.

W ramach dotychczasowej praktyki zawodowej uczestniczyła w wielu innowacyjnych i wielopłaszczyznowych projektach, takich jak tworzenie zakładu ubezpieczeń życiowych, sprzedaż portfela zakładu ubezpieczeń, sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa zagranicznego zakładu ubezpieczeń. Wdrażała i rozwijała systemy compliance w spółkach ubezpieczeniowych (zarówno majątkowych, jak i życiowych).

Wpisana na listę najbardziej wpływowych prawników przedsiębiorstw w Europie Środkowej i Wschodniej (GC Powerlist Legal 500 2017). Od kwietnia 2020 roku współpracuje z Fundacją Women in Law jako mentor w programie dla młodych prawniczek.

Absolwentka Wydziału Prawa KUL, oraz studiów podyplomowych Polsko – Francuskiego Instytutu Ubezpieczeń ENAss-PIU o specjalizacji prawo ubezpieczeń.

Biegle włada językiem angielskim.

Wspiera przedsiębiorców z sektora ubezpieczeniowego w obszarze prawa spółek handlowych, prawa ubezpieczeniowego (w tym regulacji dotyczących pośrednictwa ubezpieczeniowego), compliance, ochrony danych osobowych, relacjach z konsumentami. Reprezentuje Klientów w postępowaniach przed organami nadzoru