Castagna-Univel przejęła całkowitą kontrolę nad aktywami i działalnością Filca

4 maja 2022

Fineurop Soditic wystąpił w roli wyłącznego doradcy finansowego spółki Castagna-Univel S.p.A. w celu przejęcia działalności przemysłowej spółki Filca S.p.A. (Fabbrica Italiana Lavorazione Carta ed Affini). Nabywca zgodził się najpierw wynająć Filca, która w 2010 roku została objęta zarządem komisarycznym, z zobowiązaniem do zakupu spółki w późniejszym terminie, aby umożliwić zabezpieczenie wszystkich pracowników firmy.

Spółka:

Filca

Transakcja:

Przejęcie

Sektor:

Chemia i farmacja

Data:

30 czerwca 2012

Kraj:

Włochy

Działalność:

Opakowania na świeżą żywność

Od 1947 roku Castagna Univel produkuje materiały do pakowania świeżej żywności (takiej jak solone mięso, sery i ryby), głęboko mrożonej żywności i wstępnie gotowanych produktów. Jej działalność skupia się głównie na drukowaniu i sprzęganiu materiałów elastycznych. Firma zatrudnia około 60 osób i osiągnęła w 2011 roku sprzedaż w wysokości około 22 milionów euro.

FILCA, założona w prowincji Vercelli w 1962 roku, specjalizuje się w projektowaniu, przetwarzaniu, drukowaniu, laminowaniu i sprzedaży elastycznych opakowań do żywności (takich jak przekąski i chipsy, słodycze i lody). W 2011 r. spółka osiągnęła obroty w wysokości 13 mln euro.

 

Wszystkie transakcje