Firma Duplomatic Oleodinamica, kontrolowana przez AXA Private Equity, nabyła dział komponentów hydraulicznych firmy Continental Machines Inc.

4 maja 2022

Firma Fineurop Soditic wystąpiła w roli wyłącznego doradcy finansowego spółki Duplomatic Oleodinamica, kontrolowanej przez AXA Private Equity, w związku z przejęciem działu komponentów hydraulicznych firmy Continental Machines Inc. Przejęcie zostało dokonane za pośrednictwem należącej w całości do Duplomatic amerykańskiej spółki zależnej Continental Hydraulics Incorporated.

Spółka:

Continental Hydraulics

Transakcja:

Przejęcie

Sektor:

Przemysł

Data:

24 kwietnia 2011

Kraj:

Włochy - Stany Zjednoczone

Działalność:

Komponenty hydrauliczne

Założona w 1929 r. w Minneapolis, firma Continental Machines Inc. rozpoczęła produkcję komponentów hydraulicznych (głównie zaworów, a także pomp łopatkowych i tłokowych) w 1949 r., początkowo wytwarzając te produkty na potrzeby własnej produkcji obrabiarek, a następnie (1962 r.) na sprzedaż stronom trzecim. Dział komponentów hydraulicznych, który w 2010 r. odnotował obroty w wysokości 18,4 mln USD, sprzedaje swoje produkty na terenie Stanów Zjednoczonych poprzez rozwiniętą sieć dystrybutorów. Przejęcie zostało sfinansowane poprzez podwyższenie kapitału Duplomatic Oleodinamica, subskrybowane przez większościowego udziałowca AXA Private Equity, który wszedł do kapitału spółki w 2008 roku, przez trzech włoskich menedżerów, z których dwóch jest już udziałowcami Duplomatic, oraz przez dwóch czołowych byłych menedżerów Continental. W wyniku tego przejęcia firma Duplomatic, mająca siedzibę w pobliżu Mediolanu i produkująca zawory hydrauliczne głównie do zastosowań przemysłowych, weszła na rynek amerykański - największy na świecie rynek hydrauliki - dzięki bardzo znanej w branży marce oraz mocno rozbudowanej sieci dystrybutorów. Strategia integracyjna obu firm zakłada rozszerzenie katalogu działu komponentów hydraulicznych o produkty Duplomatic oraz podjęcie wspólnych inicjatyw sprzedażowych, mających na celu maksymalizację potencjalnych synergii wynikających z połączenia przedsiębiorstw. AXA Private Equity będzie wspierać Duplomatic w realizacji tego dużego przejęcia w Stanach Zjednoczonych, co jest zgodne ze strategią Private Equity ukierunkowaną na przyspieszenie rozwoju i internacjonalizacji spółek, w które inwestuje.

 

Wszystkie transakcje