Inspired Europe przejmuje International School of Europe Group (ISE)

6 maja 2022

Fineurop Soditic działał jako doradca finansowy międzynarodowej grupy szkół Inspired Europe przy przejęciu International School of Europe Group (ISE) od funduszu private equity HIG Capital i rodziny założycielskiej.

Spółka:

International School of Europe

Transakcja:

Przejęcie

Sektor:

Edukacja

Data:

15 sierpnia 2016

Kraj:

Włochy

Działalność:

Szkoły międzynarodowe

Założona przez rodzinę Formiga w 1958 roku, ISE jest wiodącą grupą szkół we Włoszech, która zapewnia wyjątkową edukację ponad 1800 uczniom w wieku od 3 do 18 lat z miejscowych i zagranicznych mieszkańców Mediolanu, Modeny, Monzy i Sienie.

Inspired to wiodący operator szkół premium w Europie, Australii, Afryce i Ameryce Południowej, wspierany przez firmę inwestycyjną Educas.

Dodanie ISE rozszerzy globalną sieć Inspired do 23 szkół, zapewniając doskonałą edukację ponad 15 000 uczniów. ISE dołączy do społeczności Inspired szkół, które stworzą wiele możliwości rozwoju dla nauczycieli i uczniów ISE, zapewniając światowej klasy edukację międzynarodową. Jako część rodziny międzynarodowych szkół Inspired, uczniowie i pracownicy ISE będą korzystać ze wsparcia czołowych światowych ekspertów edukacyjnych i dostępu do najnowocześniejszych platform edukacyjnych.

 

Wszystkie transakcje