Knights Commercial Laundry przejęte przez prywatne konsorcjum.

5 maja 2022

Divest Merge Acquire doradzał właścicielom Knights Commercial Laundry w ich udanej sprzedaży na rzecz prywatnego konsorcjum.

Spółka:

Knights Commercial Laundry

Transakcja:

Sprzedaż przedsiębiorstwa

Sektor:

Usługi biznesowe

Data:

1 listopada 2014

Kraj:

Australia

Działalność:

Pralnia komercyjna

Knights była 120-letnią pralnią z siedzibą w Toowoomba, Queensland. Jej właściciele od ponad 20 lat chcieli przejść na emeryturę. To, a także fakt, że po wielu modernizacjach sprzętu firma przerosła swoją pierwotną siedzibę, skłoniło ją do wejścia na rynek. Firma przeszła również okres szybkiego wzrostu napędzanego przez rozwój CSG w pobliskim Surat Basin. Popyt ze strony kupujących był szeroki, obejmował grupy private equity, graczy branżowych oraz innych inwestorów lokalnych i zagranicznych. Oferenci, którzy wygrali przetarg, należeli do 58 zainteresowanych stron. Następnie przeprowadzono rygorystyczną procedurę DD, a późna zmiana struktury transakcji z transakcji akcjami na transakcję aktywami pomogła utrzymać sprzedaż na właściwym torze.

O Knights Commercial Laundry

Knights to rodzinna, wielokrotnie nagradzana firma, która działa w Toowoomba od momentu jej założenia w 1897 roku. Obecnie Knights przetwarza 80 ton bielizny tygodniowo i nieustannie inwestuje w najnowszy sprzęt pralniczy, aby zwiększyć wydajność.

http://knightslaundry.com.au

 

Wszystkie transakcje