Joanna Oprzalska

doradca podatkowy

Czytaj więcej

Doradca podatkowy Joanna Oprzalska ma ponad 8-letnie doświadczenie w obszarze doradztwa. W zakresie jej szczególnych zainteresowań pozostają podatek od towarów i usług, podatek dochodowy od osób prawnych, a także postępowania przed organami podatkowymi oraz przed sądami administracyjnymi na każdym etapie.

Wspiera klientów krajowych oraz zagranicznych w zakresie bieżącego doradztwa podatkowego, międzynarodowego opodatkowania transakcji oraz obsługi sporów podatkowych ze szczególnym uwzględnieniem podatku VAT i podatków dochodowych. Doradza podmiotom z różnych branż, w szczególności z branży finansowej, budowlanej, automotive oraz nieruchomości. Brała udział w licznych projektach restrukturyzacyjnych. Swoje działania koncentruje na zmniejszeniu obciążeń podatkowych przy równoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa podatkowego – w szczególności poprzez ograniczenie ryzyka podatkowego oraz odpowiedzialności karno-karbowej.

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Rachunkowość i Auditing. Od 2014 r. jest licencjonowanym doradcą podatkowym nr 12430. Praktyczną stronę rozliczeń podatkowych poznała jako konsultant wiodącego w Polsce systemu finansowo-księgowego.

Autorka komentarzy i instrukcji podatkowych. Wiedzę i doświadczenie zdobywała w organach skarbowych, spółkach audytorskich w Polsce i w Anglii oraz prowadząc biuro rachunkowe.

Biegle włada językiem angielskim.

Moje specjalizacje